SPOR WEB TASARIM

Logo Tasarım

İyi bir logo, başarılı bir işin ayrılmaz bir parçasıdır.

Profesyonelce tasarlanmış bir logonun firma ve marka imajınıza oldukça önemli ve pozitif katkıları olacaktır. Logo tasarımı, kendisinden sonraki tüm işleyişe yön vermesi adına kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarının temelini oluşturur.

NASIL ÇALIŞIYORUZ ?


Ön Araştırma

Öncelikle oluşturmak istediğiniz marka kimliğinizi sizden dinliyoruz. Logo tasarım çalışmanızda ne tarz bir yaklaşım benimseyeceğimize beraber karar veriyoruz. Bu aşamada rakip firmalar, benzer projeler, renk bilgisi, sektörde yer alan başarılı örnek işler incelenir. Özgün ve kurumsal kimliğe uygun çalışma başlatılır. Bu aşamada;

  • Kullanılacak renk paletleri belirlenir.
  • Kullanılacak font ve yazı tipleri belirlenir.
  • Logoda kullanılacak sembol belirlenir.

Eskiz Çizim

Hazırlanan logo tasarımının ilk temellerinin atıldığı kare kalem çalışmaları ve tipografi için yapılmış karalamalardan oluşmaktadır. Burada logo tasarımını kağıt üzerine çizerek, müşterilerimize gönderiyoruz. Hazırladığımız eskiz çalışmalar sayesinde daha hızlı yol alma imkanı sağlamaktayız. Logo üzerindeki var olan hataları daha çabuk kavrayabilir ve çözümler üretebiliyoruz.

Dijital Çizim

Eskiz çizimden sonra vektör tabanlı olarak çizim yapmanıza olanak sağlayan programlardan Adobe Illustrator ile hatları kesinleşmiş logo eskizlerini dijital ortama aktararak logonun çizimini yapıyoruz. Bu aşamada müşterimizle iletişimde olup gerekli düzenlemeleri yapıyoruz.

Logo Teslim

Dijital çizim çalışmalarının tamamlanmasından sonra, müşterimizin onayı alındıkdan sonra JPG, PNG, AI, EPS, ve PDF dosya formatları ile logonun teslimini gerçekleştirmekteyiz.

Herşeyiniz hazır ama sizi anlatan bir logonuz yokmu ?

Akılda kalıcı, benzersiz, çok geniş kitlelere hitap edebilecek, biçimi veya rengi ile markanızı tam olarak yansıtabilecek bir logo mu istiyorsunuz ?